Search for products here
| Alternative Names | |
| Alternative name | Anti-RNF144A Antibody, RNF144A, Anti-, RNF144A Antibody, RNF144A, Probable E3 ubiquitin-protein ligase RNF144A; EC 6.3.2.-; RING finger protein 144A; Ubiquitin-conjugating enzyme 7-interacting protein 4; UbcM4-interacting protein 4; RNF144A; KIAA0161; RNF144; UBCE7IP4 |
| Clonality | |
| Clonality | Information regarding the clonality of RNF144A Antibody is available on request. |
| Clone | |
| Clone | Information regarding the clone of RNF144A Antibody is available on request. |
| Concentration | |
| Concentration | N/A |
| Form/Appearance | |
| Form/Appearance | This rabbit Immunoglobulin G (IgG) is supplied in PBS buffer that does not contain Mg2+ and Ca2+. The pH is 7.4. Other components are: 150mM NaCl, 0.02% Na azide and 50% glycerol. |
| Gene name | |
| Gene name | RNF144A |
| Gene name synonyms | |
| Gene name synonyms | N/A |
| Host organism | |
| Host organism | Rabbit |
| Immunoglobulin isotype | |
| Immunoglobulin isotype | N/A |
| Other gene names | |
| Other gene names | RNF144A; RNF144A; RNF144; UBCE7IP4; KIAA0161; RNF144; UBCE7IP4 |
| Other names | |
| Other names | RNF144A; RNF144A; RNF144; UBCE7IP4; KIAA0161; RNF144; UBCE7IP4 |
| Purification method | |
| Purification method | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Species reactivity | |
| Species reactivity | Human, Mouse |
| Specificity and cross-reactivity | |
| Specificity and cross-reactivity | RNF144A antibody detects endogenous levels of total RNF144A protein. |
| Storage and shipping | |
| Storage and shipping | This product can be stored at -20 degrees Celsius up to 12 months. |
| Tested for | |
| Tested for | Western Blot (WB), ELISA (EIA) |