Search for products here
| Alternative Names | |
| Alternative name | Anti-SFRS17A Antibody, SFRS17A, Anti-, SFRS17A Antibody, SFRS17A, A-kinase anchor protein 17A; 721P; B-lymphocyte antigen; Protein XE7; Protein kinase A-anchoring protein 17A; PRKA17A; Splicing factor; arginine/serine-rich 17A; CXYorf3; DXYS155E; SFRS17A; XE7 |
| Clonality | |
| Clonality | Information regarding the clonality of SFRS17A Antibody is available on request. |
| Clone | |
| Clone | Information regarding the clone of SFRS17A Antibody is available on request. |
| Concentration | |
| Concentration | N/A |
| Form/Appearance | |
| Form/Appearance | This rabbit Immunoglobulin G (IgG) is supplied in PBS buffer that does not contain Mg2+ and Ca2+. The pH is 7.4. Other components are: 150mM NaCl, 0.02% Na azide and 50% glycerol. |
| Gene name | |
| Gene name | SFRS17A |
| Gene name synonyms | |
| Gene name synonyms | N/A |
| Host organism | |
| Host organism | Rabbit |
| Immunoglobulin isotype | |
| Immunoglobulin isotype | N/A |
| Other gene names | |
| Other gene names | AKAP17A; AKAP17A; XE7; 721P; XE7Y; CCDC133; CXYorf3; PRKA17A; SFRS17A; AKAP-17A; DXYS155E; CXYorf3; DXYS155E; SFRS17A; XE7; AKAP-17A; PRKA17A |
| Other names | |
| Other names | AKAP17A; AKAP17A; XE7; 721P; XE7Y; CCDC133; CXYorf3; PRKA17A; SFRS17A; AKAP-17A; DXYS155E; CXYorf3; DXYS155E; SFRS17A; XE7; AKAP-17A; PRKA17A |
| Purification method | |
| Purification method | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Species reactivity | |
| Species reactivity | Human, Mouse, Rat |
| Specificity and cross-reactivity | |
| Specificity and cross-reactivity | SFRS17A antibody detects endogenous levels of total SFRS17A protein. |
| Storage and shipping | |
| Storage and shipping | This product can be stored at -20 degrees Celsius up to 12 months. |
| Tested for | |
| Tested for | Western Blot (WB), ELISA (EIA) |