Search for products here
| Alternative Names | |
| Alternative name | Anti-TOP3A Antibody, TOP3A, Anti-, TOP3A Antibody, TOP3A, DNA topoisomerase 3-alpha; DNA topoisomerase III alpha; TOP3; TOP3A; topo III-alpha; topoisomerase (DNA) III alpha |
| Clonality | |
| Clonality | Information regarding the clonality of TOP3A Antibody is available on request. |
| Clone | |
| Clone | Information regarding the clone of TOP3A Antibody is available on request. |
| Concentration | |
| Concentration | N/A |
| Form/Appearance | |
| Form/Appearance | This rabbit Immunoglobulin G (IgG) is supplied in PBS buffer that does not contain Mg2+ and Ca2+. The pH is 7.4. Other components are: 150mM NaCl, 0.02% Na azide and 50% glycerol. |
| Gene name | |
| Gene name | TOP3A |
| Gene name synonyms | |
| Gene name synonyms | N/A |
| Host organism | |
| Host organism | Rabbit |
| Immunoglobulin isotype | |
| Immunoglobulin isotype | N/A |
| Other gene names | |
| Other gene names | TOP3A; TOP3A; TOP3; ZGRF7; TOP3 |
| Other names | |
| Other names | TOP3A; TOP3A; TOP3; ZGRF7; TOP3 |
| Purification method | |
| Purification method | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Species reactivity | |
| Species reactivity | Human, Mouse |
| Specificity and cross-reactivity | |
| Specificity and cross-reactivity | TOP3A antibody detects endogenous levels of total TOP3A protein. |
| Storage and shipping | |
| Storage and shipping | This product can be stored at -20 degrees Celsius up to 12 months. |
| Tested for | |
| Tested for | Western Blot (WB), ELISA (EIA) |