Search for products here
| Alternative Names | |
| Alternative name | Anti-RAD23A Antibody, RAD23A, Anti-, RAD23A Antibody, RAD23A, UV excision repair protein RAD23 homolog A; hHR23A; RAD23A |
| Clonality | |
| Clonality | Information regarding the clonality of RAD23A Antibody is available on request. |
| Clone | |
| Clone | Information regarding the clone of RAD23A Antibody is available on request. |
| Concentration | |
| Concentration | N/A |
| Form/Appearance | |
| Form/Appearance | This rabbit Immunoglobulin G (IgG) is supplied in PBS buffer that does not contain Mg2+ and Ca2+. The pH is 7.4. Other components are: 150mM NaCl, 0.02% Na azide and 50% glycerol. |
| Gene name | |
| Gene name | RAD23A |
| Gene name synonyms | |
| Gene name synonyms | N/A |
| Host organism | |
| Host organism | Rabbit |
| Immunoglobulin isotype | |
| Immunoglobulin isotype | N/A |
| Other gene names | |
| Other gene names | RAD23A; RAD23A; HR23A; HHR23A; HR23A; hHR23A |
| Other names | |
| Other names | RAD23A; RAD23A; HR23A; HHR23A; HR23A; hHR23A |
| Purification method | |
| Purification method | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Species reactivity | |
| Species reactivity | Human, Mouse |
| Specificity and cross-reactivity | |
| Specificity and cross-reactivity | RAD23A antibody detects endogenous levels of total RAD23A protein. |
| Storage and shipping | |
| Storage and shipping | This product can be stored at -20 degrees Celsius up to 12 months. |
| Tested for | |
| Tested for | Western Blot (WB), ELISA (EIA) |