Search for products here
| Alternative Names | |
| Alternative name | Anti-Rabbit Anti-PDE4A, Rabbit Anti-PDE4A, Lapin Anti-PDE4A, PDE4A, PDE4A Antibody; cAMP specific 3 5 cyclic phosphodiesterase 4A antibody; cAMP specific phosphodiesterase antibody; DPDE2antibody; dunce like phosphodiesterase E2 antibody; PDE 4A antibody; PDE4 antibody; PDE46 antibody; PDE4A11antibody; Phosphodiesterase 4A antibody; phosphodiesterase 4A cAMP specific antibody; phosphodiesterase E2 duncehomolog antibody; phosphodiesterase type 4A11 antibody |
| Clonality | |
| Clonality | Information regarding the clonality of Anti-PDE4A is available on request. |
| Clone | |
| Clone | Information regarding the clone of Anti-PDE4A is available on request. |
| Concentration | |
| Concentration | N/A |
| Form/Appearance | |
| Form/Appearance | Diluted serum |
| Gene name | |
| Gene name | PDE4A |
| Gene name synonyms | |
| Gene name synonyms | N/A |
| Host organism | |
| Host organism | Rabbit |
| Immunoglobulin isotype | |
| Immunoglobulin isotype | N/A |
| Other gene names | |
| Other gene names | PDE4A; N/A; N/A; N/A |
| Other names | |
| Other names | PDE4A; N/A; N/A; N/A |
| Purification method | |
| Purification method | Unpurified |
| Species reactivity | |
| Species reactivity | Mouse, Rat, Human |
| Specificity and cross-reactivity | |
| Specificity and cross-reactivity | Selectively detects proteins corresponding to members of the PDE4A sub-family |
| Storage and shipping | |
| Storage and shipping | Lyophilized antibodies may be transported at ambient temperature and stored for short terms at +4 degrees Celsius and at -20 for long term storage. Antibodies in liquid form can be shipped and stored for short terms at +4 degrees Celsius, for long term storage (up to one year) 25-50% glycerol or ethylene glycol has to added and the vial must be stored at -20°C. |
| Tested for | |
| Tested for | Western Blot (WB), Immunoprecipitation (IP), Immunohistochemistry (IHC) Paraffin |