Search for products here
| Alternative Names | |
| Alternative name | Anti-Rabbit Anti-PDE10A, Rabbit Anti-PDE10A, Lapin Anti-PDE10A, PDE10A, PDE10A Antibody; 5''-cyclic phosphodiesterase 10A antibody; cAMP and cAMP inhibited cGMP 3'5' cyclic phosphodiesterase 10Aantibody; cAMP and cAMP-inhibited cGMP 3'' antibody; cAMP and cAMP-inhibited cGMP 3'5'-cyclic phosphodiesterase 10Aantibody; FLJ11894 antibody; HSPDE 10A antibody; HSPDE10A antibody; PDE 10A antibody; PDE10_HUMANantibody; Pde10a antibody; Phosphodiesterase 10A antibody; Phosphodiesterase 10A1antibody |
| Clonality | |
| Clonality | Information regarding the clonality of Anti-PDE10A is available on request. |
| Clone | |
| Clone | Information regarding the clone of Anti-PDE10A is available on request. |
| Concentration | |
| Concentration | N/A |
| Form/Appearance | |
| Form/Appearance | Diluted serum |
| Gene name | |
| Gene name | PDE10A |
| Gene name synonyms | |
| Gene name synonyms | N/A |
| Host organism | |
| Host organism | Rabbit |
| Immunoglobulin isotype | |
| Immunoglobulin isotype | N/A |
| Other gene names | |
| Other gene names | PDE10A; PDE10A; HSPDE10A; N/A |
| Other names | |
| Other names | PDE10A; PDE10A; HSPDE10A; N/A |
| Purification method | |
| Purification method | Unpurified |
| Species reactivity | |
| Species reactivity | Mouse, Rat, Human |
| Specificity and cross-reactivity | |
| Specificity and cross-reactivity | N/A |
| Storage and shipping | |
| Storage and shipping | Lyophilized antibodies may be transported at ambient temperature and stored for short terms at +4 degrees Celsius and at -20 for long term storage. Antibodies in liquid form can be shipped and stored for short terms at +4 degrees Celsius, for long term storage (up to one year) 25-50% glycerol or ethylene glycol has to added and the vial must be stored at -20°C. |
| Tested for | |
| Tested for | Western Blot (WB), Immunohistochemistry (IHC) Paraffin, Immunoprecipitation (IP) |