Search for products here
| Alternative Names | |
| Alternative name | Anti-Rabbit Anti-PDE11A, Rabbit Anti-PDE11A, Lapin Anti-PDE11A, PDE11A, PDE11A Antibody ; cAMP and cGMP cyclic nucleotide phosphodiesterase 11A antibody; cAMP and cGMP phosphodiesterase 11Aantibody; cAMP phosphodiesterase 11A antibody; cGMP phosphodiesterase 11A antibody; Cyclic nucleotidephosphodiesterase 11A antibody; Cyclic nucleotide phosphodiesterase 11A1 antibody; Dual 3' 5' cyclic AMP and GMPphosphodiesterase 11A antibody; FLJ23693 antibody; MGC133355 antibody; MGC133356 antibody; PDE 11Aantibody; PDE11A antibody; PDE11A1 antibody; Phosphodiesterase 11A antibody |
| Clonality | |
| Clonality | Information regarding the clonality of Anti-PDE11A is available on request. |
| Clone | |
| Clone | Information regarding the clone of Anti-PDE11A is available on request. |
| Concentration | |
| Concentration | N/A |
| Form/Appearance | |
| Form/Appearance | Diluted serum |
| Gene name | |
| Gene name | PDE11A |
| Gene name synonyms | |
| Gene name synonyms | N/A |
| Host organism | |
| Host organism | Rabbit |
| Immunoglobulin isotype | |
| Immunoglobulin isotype | N/A |
| Other gene names | |
| Other gene names | N/A |
| Other names | |
| Other names | N/A |
| Purification method | |
| Purification method | Unpurified |
| Species reactivity | |
| Species reactivity | Mouse, Rat, Human |
| Specificity and cross-reactivity | |
| Specificity and cross-reactivity | N/A |
| Storage and shipping | |
| Storage and shipping | Lyophilized antibodies may be transported at ambient temperature and stored for short terms at +4 degrees Celsius and at -20 for long term storage. Antibodies in liquid form can be shipped and stored for short terms at +4 degrees Celsius, for long term storage (up to one year) 25-50% glycerol or ethylene glycol has to added and the vial must be stored at -20°C. |
| Tested for | |
| Tested for | Immunohistochemistry (IHC), Immunoprecipitation (IP), Western Blot (WB) |