Search for products here
| Alternative Names | |
| Alternative name | Anti-Rabbit Anti-PDE1A, Rabbit Anti-PDE1A, Lapin Anti-PDE1A, PDE1A, PDE1A Antibody; 3'5' cyclic nucleotide phosphodiesterase antibody; 5''-cyclic nucleotide phosphodiesterase 1A antibody; 61kDa Cam PDE antibody; 61 kDa Cam-PDE antibody; Calcium/calmodulin dependent 3'5' cyclic nucleotidephosphodiesterase 1A antibody; Calcium/Calmodulin stimulated cyclic nucleotide phosphodiesteraseantibody; Calcium/calmodulin-dependent 3'' antibody; Calmodulin-dependent Phosphodiesterase antibody; Cam PDE 1Aantibody; Cam-PDE 1A antibody; HCAM 1 antibody; hCam-1 antibody; HCAM1 antibody; HSPDE1A antibody; MGC26303antibody; PDE 1A antibody; PDE1A antibody; PDE1A_HUMAN antibody; Phosphodiesterase 1Aantibody; Phosphodiesterase 1A calmodulin dependent antibody |
| Clonality | |
| Clonality | Information regarding the clonality of Anti-PDE1A is available on request. |
| Clone | |
| Clone | Information regarding the clone of Anti-PDE1A is available on request. |
| Concentration | |
| Concentration | N/A |
| Form/Appearance | |
| Form/Appearance | Diluted serum |
| Gene name | |
| Gene name | PDE1A |
| Gene name synonyms | |
| Gene name synonyms | N/A |
| Host organism | |
| Host organism | Rabbit |
| Immunoglobulin isotype | |
| Immunoglobulin isotype | N/A |
| Other gene names | |
| Other gene names | N/A |
| Other names | |
| Other names | N/A |
| Purification method | |
| Purification method | Unpurified |
| Species reactivity | |
| Species reactivity | Mouse, Rat, Human |
| Specificity and cross-reactivity | |
| Specificity and cross-reactivity | N/A |
| Storage and shipping | |
| Storage and shipping | Lyophilized antibodies may be transported at ambient temperature and stored for short terms at +4 degrees Celsius and at -20 for long term storage. Antibodies in liquid form can be shipped and stored for short terms at +4 degrees Celsius, for long term storage (up to one year) 25-50% glycerol or ethylene glycol has to added and the vial must be stored at -20°C. |
| Tested for | |
| Tested for | Western Blot (WB), Immunohistochemistry (IHC) Paraffin, Immunoprecipitation (IP) |