Search for products here
| Alternative Names | |
| Alternative name | Anti-Rabbit SKP1A/p19 Antibody, Rabbit SKP1A/p19, Anti-, Lapin SKP1A/p19 Antibody, SKP1A/p19, N/A |
| Clonality | |
| Clonality | Information regarding the clonality of SKP1A/p19 Antibody is available on request. |
| Clone | |
| Clone | Information regarding the clone of SKP1A/p19 Antibody is available on request. |
| Concentration | |
| Concentration | 1 miligram per 1 mililiter |
| Form/Appearance | |
| Form/Appearance | Phosphate buffered saline (without Mg2+ and Ca2+), pH 7.4, 150mM NaCl, 0.02% sodium azide and 50% glycerol |
| Gene name | |
| Gene name | SKP1A/p19 |
| Gene name synonyms | |
| Gene name synonyms | N/A |
| Host organism | |
| Host organism | Rabbit |
| Immunoglobulin isotype | |
| Immunoglobulin isotype | N/A |
| Other gene names | |
| Other gene names | SKP1; SKP1; OCP2; p19A; EMC19; SKP1A; OCP-II; TCEB1L; EMC19; OCP2; SKP1A; TCEB1L; OCP-2; OCP-II |
| Other names | |
| Other names | SKP1; SKP1; OCP2; p19A; EMC19; SKP1A; OCP-II; TCEB1L; EMC19; OCP2; SKP1A; TCEB1L; OCP-2; OCP-II |
| Purification method | |
| Purification method | N/A |
| Species reactivity | |
| Species reactivity | Human, mouse, rat |
| Specificity and cross-reactivity | |
| Specificity and cross-reactivity | N/A |
| Storage and shipping | |
| Storage and shipping | Lyophilized antibodies may be transported at ambient temperature and stored for short terms at +4 degrees Celsius and at -20 for long term storage. Antibodies in liquid form can be shipped and stored for short terms at +4 degrees Celsius, for long term storage (up to one year) 25-50% glycerol or ethylene glycol has to added and the vial must be stored at -20°C. |
| Tested for | |
| Tested for | ELISA (EIA), Immunohistochemistry (IHC), Western Blot (WB) |